Lekcja biblioteczna w Dolnośląskiej Bibliotece Publicznej

Dnia 24 października 2023 r. przedstawiciele kilku klas pierwszych oraz drugich uczestniczyli w lekcji bibliotecznej w Dolnośląskiej Bibliotece Publicznej we Wrocławiu. Panie bibliotekarki opowiedziały uczniom o różnych działach biblioteki. Młodzież naszej szkoły poznała również sposoby wyszukiwania informacji w Internecie, w tym w katalogach bibliotecznych. Zwiedziliśmy większość działów DBP: wypożyczalnie i czytelnie (polską, anglojęzyczną, koreańską, germańską, romańską, słowiańską, fonotekę, audiobooków, dział pracy z dziećmi). Poznaliśmy sekrety działu Dokumentów Życia Społecznego. Zostaliśmy zaproszeni również do zamkniętego dla czytelników działu Digitalizacji Zbiorów, gdzie zobaczyliśmy ogromne skanery, dzięki którym możemy mieć dostęp do cyfrowej wersji nawet bardzo starych zbiorów biblioteki. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z tego wydarzenia!