Podsumowaniu Sztafety Wielokulturowych Dobrych Relacji

8 lutego reprezentacja naszej szkoły przepięknie zaprezentowała się na podsumowaniu Sztafety Wielokulturowych Dobrych Relacji.

Przed widownią złożoną z reprezentantów 1 LO, 4 LO, 9 LO, 14 LO i ZS18, oraz przedstawicieli Wrocławskiego Centrum Rozwoju Społecznego – nasi uczniowie opowiedzieli o wielomiesięcznych działaniach, które zrealizowali w ramach Sztafety.

Opowiedzieli między innymi o:

• stworzeniu Wielokulturowego Kącika Spotkań na korytarzu drugiego piętra
  • realizacji wzruszającego i zmuszającego do refleksji spektaklu „(nie)bliska historia”
  • wsparciu jakiego udzielili przedstawiciele SU ZS1 swoim młodszym kolegom-pierwszoklasistom
  • organizacji imprez integrujących całą społeczność ZS1 jak Strasznie Fajny Dzień czy Turniej Piłkarski
  • a także Dniu Życzliwości połączonym z eko-akcją wymiany ubrań SWAP i planszówkowych Mikołajkach

Uznanie w oczach publiki zdobyły, nie tylko rozmach tych przedsięwzięć, ale też przygotowanie naszych prelegentów. Maja Jemiołek z 2h, Adam Homoncik z 3a, Oleksandr Potapov z 2d i niezrównany w roli kucharza Patryk Klimkiewicz z 2h – na pewno dali się zapamiętać!

Cieszymy się również z faktu, że mogliśmy zaprosić do Sztafety kolejne technikum! Z radością przekazaliśmy pałeczkę sztafety wraz z przepisem na udaną imprezę uczniom z Technikum nr 3 w Zespole Szkół nr 18.

Sieciowanie w kuluarach po zakończonej imprezie, poszło nam na tyle dobrze, że uczniowie 14-tki przyjechali z wizytą i zwiedzili naszą szkołę, oprowadzeni przez naszych samorządowców.

Fajnie się dzieje gdy oficjalne spotkania pozwalają nawiązać nowe znajomości i stanowią realną platformę wymiany doświadczeń!

Dziękujemy Wrocławskiemu Centrum Rozwoju Społecznego za stworzenie takiej możliwości i przestrzeni do networkingu!