Wrocławski Dzień Czytania w Szkołach 2023

Co mają wspólnego koty naszych czytelników z noblistkami Olgą Tokarczuk i Wisławą Szymborską?
W poniedziałek 11 grudnia wspominaliśmy fakt otrzymania Nagrody Nobla przez Olgę Tokarczuk w 2019 r. Wrocławski Dzień Czytania w Szkołach był tym razem poświęcony motywom zwierzęcym. Olga Tokarczuk wielokrotnie wypowiadała się w obronie zwierząt, a Wisława Szymborska, patronka roku 2023 mawiała: „Koty udały się panu Bogu”.
My przeczytaliśmy m.in. wyjątkowy wiersz „Kot w pustym mieszkaniu”, ale też obejrzeliśmy zdjęcia naszych domowych czworonogów.
A Wam na zimowe wieczory polecamy 2 pozycje Petera Wohllebena: „Duchowe życie zwierząt” i „Nieznane więzi natury”. Dziękujemy młodzieży za udział w spotkaniu oraz tym, którzy przysłali nam zdjęcia swoich kocich przyjaciół