„GREEN SPACES”

Ubiegłoroczna działalność Samorządu Uczniowskiego ZS1, skoncentrowana na akcjach solidarności z Ukrainą, opisana w projekcie pod nazwą „Jesteśmy z Wami” – zyskała uznanie jury Konkursu na Najlepszy Samorząd Uczniowski Szkół Ponadpodstawowych. Otrzymaliśmy wyróżnienie za najlepszą inicjatywę społeczno-obywatelską oraz nagrodę finansową w wysokości 2 tysięcy złoty.

Zachęceni sukcesem, jesienią aplikowaliśmy w konkursie Mikrograntów Młodzieżowych.

Nasz projekt pt. „GREEN SPACES” zyskał uznanie, oraz grant na realizacje w wysokości 1000 zł.

Głównym zadaniem projektu była aranżacja komfortowych stref odpoczynku, oraz integracja całej społeczności szkolnej.

Zadania projektowe wykonaliśmy z nawiązką, i poszło nam tak dobrze, że nasz projekt został wyróżniony a jego liderka, Victoria Malec, zaproszona do udzielenia wywiadu w telewizji wrocławskiej. Korzystając z możliwości zagospodarowania pomieszczeń i części wyposażenia, które zostały zwolnione przez Szkołę Mistrzostwa Sportowego (która opuściła nasz budynek), oraz wykorzystując budżet Mikrograntów i nagrody za inicjatywę, przygotowaliśmy:

• pełnowymiarową salę relaksu (świetlicę) na IV piętrze,
  • zakątek z wygodnymi siedziskami na I piętrze,
  • salę warsztatową,
  • zaplecze do pracy SU,
  • położyliśmy trzy fototapety (krajobraz naturalny),
  • stworzyliśmy murale i obrazy na płótnach (biblioteka, korytarze II i III piętra),
  • przygotowaliśmy siedziska z palet (skręcenie palet, uszycie pokrowców na materace),
  • przygotowaliśmy podręczne stoliki ze szpul (pomalowanie blatów, skręcenie),
  • recykling używanych puf (przesypanie wkładu, pranie pokrowców),
  • zbiórka roślin doniczkowych,
  • przemeblowania we wszystkich pomieszczeniach, odświeżenie mebli (stoły, fotele, kanapy),
  • zakup nowych puf,
  • uporządkowanie wszystkich przestrzeni.

Efekty można podziwiać w galerii na stronie szkoły i FB szkoły. No i oczywiście na żywo.

Oprócz aranżacji wnętrz, przeprowadziliśmy też szereg akcji integracyjnych dla naszych szkolnych kolegów. Większość tych przedsięwzięć zachowała walory edukacyjne (quizy, stoiska tematyczne etc).

Kosztowało nas to bardzo dużo pracy, zaangażowania i czasu. Bardzo dużo się nauczyliśmy i rozwinęliśmy nowe kompetencje. Jesteśmy dumni z naszych działań i uzyskanych efektów.

Bardzo ważne i motywujące było dla nas wsparcie uzyskane od Rodziców naszych uczniów.

W imieniu całej społeczności szkolnej dziękujemy za Państwa zaangażowanie, hojność, życzliwość, i poświęcony nam czas.

Samorząd Uczniowski ZS1

oraz opiekunowie SU: Agnieszka i Selim Mucharscy