Prelekcje z Policją

W maju w klasach 1a, 1b, 1c, 1d i 3d odbyły się prelekcje z funkcjonariuszką policji dot. odpowiedzialności prawnej nieletnich, zagrożeń związanych z cyberprzestępstwami i cyberprzemocą, hejtem i mową nienawiści oraz posiadaniem i używaniem substancji psychoaktywnych. Uczniowie dowiedzieli się czym jest czyn karalny i demoralizacja. Zostali poinformowani, że za popełnione czyny odpowiadają przed sądem rodzinnym i nieletnich oraz jakie środki karne sąd może zastosować wobec nieletniego. Zajęcia z pewnością pomogą naszym uczniom unikać zachowań ryzykownych.
Klasa 3h miała okazję spotkać się z policjantką, która opowiedziała o szczegółach pracy policjanta oraz udzieliła informacji dotyczących naboru do służby w Policji.