Ogłoszenie – organizacja zajęć hybrydowych.

Szanowni Państwo!

W związku z koniecznością organizacji zajęć szkolnych w systemie hybrydowym wprowadzam
z dniem 17.05.2021 r. organizację zajęć jak w Zarządzeniu nr 4 (treść poniżej). Bardzo proszę
o dostosowanie się do tego systemu pracy. Moją intencją było to aby w budynku szkoły i w poszczególnych salach lekcyjnych spotykało się jak najmniej osób, a także fakt, że za chwilę rozpoczną się egzaminy zawodowe i koniecznym jest przypomnienie sobie niezbędnych umiejętności praktycznych.

Uczniowie:

Proszę o sprawdzenie kiedy i które przedmioty realizowane są w podziale na grupy oraz aktywne uczestnictwo w tych zajęciach.

Nauczyciele:

Przedmiotów zawodowych: Proszę o punktualne rozpoczynanie i kończenie zajęć realizowanych
w szkole, żeby nie było możliwości grupowania się dużej liczby uczniów w trakcie zajęć lub przerw lekcyjnych. Dopuszcza się również grupowanie zajęć w bloki tematyczne, tak aby rozpoczynać
i kończyć zajęcia o różnych porach.

Przedmiotów teoretycznych: Prowadzenie zajęć zgodnie z obowiązującym planem lekcji oraz pozostawianie uczniom notatki z danej lekcji, materiałów, z których Państwo korzystaliście oraz wskazanie możliwości ewentualnego kontaktu w sytuacji gdy będą się pojawiać jakieś problemy ze zrozumieniem przerobionego materiału.

Rodzice: Proszę o współpracę i wsparcie naszych działań, tak aby nasi uczniowie skorzystali jak najwięcej w trakcie zajęć.

Mam świadomość problemów i trudności, które mogą się pojawić, np. z możliwością uczestniczenia
w zajęciach online, tu rozwiązaniem jest korzystanie z urządzeń mobilnych jednakże wspólne działanie pozwoli nam na pokonanie pojawiających się trudności.

Podkreślam, że ten system pracy obowiązywać będzie przez dwa tygodnie, a potem wracamy do szkoły już wszyscy – no chyba, że pan minister zarządzi coś innego.

ZARZĄDZENIE Nr 4/2020/2021

Dyrektora Zespołu Szkół nr 1 we Wrocławiu

z dnia 10.05.2021 r.

w sprawie organizacji zajęć hybrydowych w okresie od dnia 17.05.2021 do dnia 28.05.2021 r.

Na podstawie §4. ust. 5 Rozporządzenia Ministra Edukacji i Nauki z dnia 29 kwietnia 2021 r.,
w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku
z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, poz. 824, zarządza się, co następuje:

• 1

W dniach 17.05 – 28.05.2021 r. zajęcia szkolne realizowane będą w następujący sposób:

• W systemie stacjonarnym, w szkole – wszystkie zajęcia z przedmiotów zawodowych,
    w których występują podziały na grupy;
  • W systemie online, na platformie TEAMS – wszystkie zajęcia teoretyczne oraz zajęcia zawodowe bez podziału na grupy.
  • 2

Zarządzenie wchodzi w życie z dniem 15 maja 2021 r. i obowiązuje od dnia 17.05.2021 r.