Szanowni Maturzyści!

Od 4 maja 2021 czeka nas maraton maturalny, który zakończy się, w naszym przypadku, 19.05.2021. Jest to szczególny czas z kilku względów.

Po pierwsze Wasz stres czy, co i jak pojawi się na maturze. Po drugie czy, co i jak będę umiał/umiała napisać. A po trzecie dochodzi stres związany z okolicznościami epidemiologicznymi i pytania czy, co
i jak
będzie to wyglądało.

Dlatego aby zminimalizować Wasze stresy i obawy musimy wspólnie przestrzegać szeregu zasad:

1. Od dziś zmniejszamy intensywność powtarzanego materiału, powtarzamy niewielkie partie materiałów w ciągu dnia (nocyJ) – co masz w głowie to masz, za wiele już się nie nauczysz.
  2. Dbamy o siebie i swoje dobre samopoczucie, unikamy sytuacji nerwowych, ale też nie denerwujemy najbliższego otoczenia.
  3. Dbamy o właściwy wypoczynek, właściwą ilość snu oraz właściwe odżywianie.
  4. W sytuacji złego samopoczucia, zwłaszcza w aspekcie koronowirusa, natychmiast udajemy się do lekarza.
  5. Na maturę mogą wejść tylko osoby zdrowe, u których nie zaobserwujemy objawów chorobowych, podwyższonej temperatury itp. Pamiętajcie, że chodzi tu nie tylko o Wasze zdrowie, ale także o zdrowie nas wszystkich (koleżanek, kolegów, nauczycieli, pracowników obsługi), a także Waszych bliskich jak wrócicie do domu po egzaminie.
  6. Od poniedziałku wstawaj godzinę wcześniej, niż zwykle, aby zdążyć na wcześniejszy pociąg, autobus czy tramwaj, przez co unikniesz nerwowych sytuacji związanych z dotarciem na czas do szkoły.
  7. Zabierz ze sobą dowód osobisty, legitymację, maseczkę, czarne długopisy (co najmniej dwa) oraz kalkulator prosty, bez dodatkowych funkcji.
  8. Nie wolno przynosić telefonów komórkowych, maskotek, zeszytów, książek, itp.
  9. Na egzamin można zabrać wodę do picia i drugie śniadanie, jeżeli jest taka potrzeba.
  10. Planujemy rozpocząć wpuszczanie Was do szkoły od godziny 7.30, tak aby przed wejściem nie tworzyły się zatory i kolejki. Jeżeli wejście będzie się chwilowo blokować proszę o pozostanie na dziedzińcu szkoły i zachowanie 1,5 metrowych odstępów. Każdy kto dotrze do szkoły przed godziną 9.00 wejdzie na egzamin. Spóźnialscy niestety, ale do szkoły nie wejdą.
  11. Wejście główne do budynku szkoły będzie przeznaczone tylko dla maturzystów ZS-1, maturzyści SMS-a wchodzą wejściem od strony boiska – proszę o zachowanie tego porządku.
  12. Do szkoły wchodzimy tylko i wyłącznie w maseczkach.
  13. Przy wejściu będzie mierzona Wam temperatura ciała termometrem bezdotykowym, podany będzie również numer sali, w której będziecie pisać egzamin.
  14. Po szkole poruszamy się pojedynczo z zachowaniem dystansu społecznego (minimum 1,5 m), korzystamy tylko i wyłącznie z wyznaczonych klatek schodowych, sal lekcyjnych oraz toalet.
  15. Nie tworzymy w szkole grup dyskusyjnych, spotkań towarzyskich, bo to nie czas i nie miejsce na takie spotkania. Wiem, że emocje i dużo by się opowiadało, ale niestety w tym roku to nie jest możliwe.
  16. Po wejściu do budynku będzie możliwość pozostawienia rzeczy i ubrań w szatni, bo pogoda może być różna. W szatni też obowiązuje zachowanie odległości od siebie.
  17. Po wyjściu z szatni, wyznaczoną drogą, kierujemy się do sali egzaminacyjnej.
  18. Przy wejściu Komisja wylosuje numer stolika, przy którym będziecie pisać egzamin.
  19. Po zajęciu miejsca dozwolone jest zdjęcie maseczki – szczegóły zachowania się zostały Wam przekazane 26.05.2021 i mieliście obowiązek zapoznać się z obowiązującą Instrukcją.
  20. Po zakończonym egzaminie proszę opuszczać budynek pojedynczo, a wrażenia z egzaminu wymieniać między sobą za pomocą środków elektronicznych w mediach społecznościowych.

Powodzenia!!!!

Paweł Kowalów – dyr. szkoły