Filmowy Wrocław

„Sala samobójców”, „Najlepszy”, „Bodo” , „80 milionów” , „Belfer 2”, „Twój Vincent” czy ekranizacja lektury szkolnej „Lalka” w reżyserii Wojciecha Hasa – to tylko wybrane filmy, do których zdjęcia realizowano we Wrocławiu.

W czwartek 7 listopada grupa uczniów z kl. 3e, 2c i 2b miała przyjemność wysłuchania prelekcji: „Wrocław i Dolny Śląsk w kadrze filmowym”. O filmach powstających w naszym mieście opowiadali Pani Małgorzata Urlich-Kornacka, przewodnik miejski i popularyzatorka kryminałów o Eberhardzie Mocku  oraz znawca i miłośnik serialu „Stawka większa niż życie” Pan Bogdan Bernacki.

Opowiadane historie pełne były zaskakujących ciekawostek i anegdot o aktorach czy reżyserach. Kto nie miał okazji być na spotkaniu, a chciałby posłuchać tych niesamowitych pasjonatów Wrocławia, zapraszamy na inne wydarzenie prowadzone przez nich oraz Stowarzyszenie Podróżników TUiTAM, najbliższe:

22.11.2019 (piątek), godz. 17.00, „Śladami Eberharda Mocka” – spacer na podstawie powieści kryminalnych Marka Krajewskiego.