„Mogiłę pradziada ocal od zapomnienia”

Pragniemy poinformować, że nasza szkoła po raz pierwszy brała udział w letniej akcji „Mogiłę pradziada ocal od zapomnienia”, podczas której porządkowane były kresowe cmentarze. Przygotowania do akcji trwały cały rok. Jesienią odbyła się zbiórka zniczy. Przez cały rok zbierano datki na hasło „Złotówka na Kresy”, a także dary w postaci książek i słodyczy. Wiosną kwestowano przy kościołach oraz w trakcie koncertu pieśni kresowych w czerwcu, który to koncert był poprzedzony defiladą pocztów sztandarowych z dolnośląskich szkół. Brał w tym także udział poczet z naszej szkoły, którego zdjęcie znalazło się na stronie internetowej Donośląskiego Kuratorium Oświaty.

Chcielibyśmy, aby latem 2018 r. także nasi uczniowie włączyli się do akcji porządkowania polskich nekropolii na Kresach.

Bliższych informacji chętnym do uczestnictwa w tej akcji wolontariuszom udzielają nauczyciele: Tomasz Ślęzak i opiekun tegorocznej grupy – Jolanta Janoszka.

Zapraszamy!