Młodzież daje przykład innym

We wtorek 28 marca w Centrum Historii Zajezdnia we Wrocławiu odbyła się wrocławska Gala Konkursu 8 Wspaniałych. Jury doceniło działania wolontariuszy z naszej szkoły. W gronie laureatów znaleźli się Arkadiusz Wanczura z klasy 1a i Błażej Telążka z klasy 3c. Błażej Telążka będzie reprezentował Wrocław w ogólnopolskim finale konkursu w Warszawie.

Jesteśmy dumni z naszych uczniów i serdecznie im gratulujemy!!!

Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółami plebiscytu w artykule Gazety Wrocławskiej.

Natomiast pod tym linkiem można zapoznać się z materiałem, w którym zobaczycie naszych uczniów, a także posłuchacie samego Błażeja oraz opiekuna Arkadiusza.

Laureaci XXIII Ogólnopolskiego Samorządowego Konkursu Nastolatków 8 Wspaniałych

Błażej Telążka
Wolontariusz od dziewięciu lat. Pełen energii, pasji, zdeterminowany w działaniu. Angażował się w akcje charytatywne takie jak m.in. „Pola Nadziei”, „Zielony Mikołaj”, „Studnia dla południa”, „Świat bez głodu”. Pomagał przy organizacji Międzynarodowego Festiwalu Szkół Teatralnych „Melodrama” oraz spektaklu baletowego „Dziadek do orzechów” Lwowskiego Narodowego Baletu z Ukrainy. Przez pewien czas był animatorem czasu wolnego dzieci ze Środowiskowego Klubu „Kuźnia”. Jest aktywnym członkiem Samorządu Uczniowskiego zaangażowanym m.in. w program Erasmus+. Od pięciu lat współpracuje z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy. W tym roku był wiceszefem sztabu Orkiestry w Jelczu-Laskowicach. Rokrocznie współorganizuje spotkanie świąteczne w Schronisku św. Brata Alberta we Wrocławiu oraz integracyjny festyn charytatywny „Majówka” w swojej szkole. Jest twórcą i organizatorem cyklu imprez charytatywnych na rzecz chorego chłopca „Klubowo dla Oliwiera”. Dochód z pierwszej z nich –został przeznaczony na zabieg fibrotomii, dzięki drugiej zakupiono chodzik dla chłopca. Obecnie Błażej jest w trakcie realizacji kolejnej imprezy charytatywnej dla Oliwiera. „Wolontariat odgrywa w moim życiu jedną z najważniejszych rzeczy. Nie do opisania jest uczucie, gdy dostaję podziękowania w postaci uśmiechu lub miłych słów. Otrzymuję coś za nic. Jak o tym mówię, mam gęsią skórkę”.

Arkadiusz Wanczura
Od trzech lat wolontariusz Centrum ds. Katastrof i Klęsk Żywiołowych TRATWA. Życzliwy, twórczy, pomysłowy. Aktywnie włącza się w przedsięwzięcia realizowane zarówno przez Centrum, którego jest wolontariuszem, jaki i te realizowane we współpracy z innymi organizacjami, m.in. Fundacją Dom Pokoju, Stowarzyszeniem Żółty Parasol, Stowarzyszeniem Pomocy Dzieciom, Młodzieży i Rodzinom „Przystanek”. Współrealizował projekt „Masz jedno życie, powtórki nie będzie”, w ramach którego wspólnie z grupą wolontariuszy opracowali i przeprowadzili projekt Dnia Dziecka dla podopiecznych świetlicy „Klub Odkrywców”. Jest autorem dwóch projektów o charakterze sportowym. Co roku przygotowuje drużynę biorącą udział w Turnieju Piłki Nożnej Przeciwko Rasizmowi, w którym 12 drużyn, reprezentujących wielość kultur, religii, przekonań oraz stylów życia, poprzez sportową rywalizację propaguje idee walki z rasizmem. Jako uczestnik projektu „Moje miejsce” jest jednym z animatorów Klubu dla młodzieży. Był jednym z organizatorów spotkań filmowych oraz uczestnikiem polsko-niemieckich spotkań integracyjnych. O swoich działaniach mówi: „Gdy pomagam, czuję po prostu szczęście”.