Erasmusowa Kłajpeda – ciąg dalszy

Choć wyjazd na Litwę już za nami, na życzenie niektórych dodajemy jeszcze nieco zdjęć. Zobaczcie, jak wygląda kłajpedzki port zimą, stary gmach teatru, z którego przemawiał Adolf Hitler po włączeniu miasta do Niemiec czy muzeum bursztynu, z którego wydobycia słynie Litwa. Uwieczniliśmy tez kilka śladów polskiej przeszłości na tych ziemiach, m.in. dawny pałac rodziny Tyszkiewiczów z przepięknym ogrodem zimowym, byliśmy nad rzeką Niemen, o której rozpisywała się Eliza Orzeszkowa. Sprawdziliśmy też, że litewscy uczniowie czytają „Pana Tadeusza”, którego autorem jest… Adomas Mickievičius. Zapraszamy do galerii zdjęć.

Klajpeda a Klajpeda b Klajpeda c Klajpeda d

Klajpeda e Klajpeda f Klajpeda g Kretynga a

Kretynga b Kretynga c Kretynga i palac Tyszkiewiczow Kretynga palac T. oranzeria b

Mickiewiczius 1 Mickiewiczius 2 Mickiewiczius 3 Rzeka Niemen a