Po raz kolejny będziemy sprzątali wrocławskie rzeki!

Sprzątanie rzek Wrocławia – 23 wrzesień 2016” – koniec lata, koniec sezonu grillowego – jest co robić!

To już po raz piąty Fundacja OnWater.pl organizuje akcje „Sprzątamy Rzeki Wrocławia”. Edycja jesienna to zawsze akcja, w której mierzymy się z śladami jakie zostawili po sobie uczestnicy letnich pikników i grillowania. Podczas tej edycji będziemy sprzątać wspólnie z uczniami wrocławskich szkół oraz wolontariuszami z firmy Credit Suisse. Jednocześnie jak zawsze zapraszamy wszystkich Odrzan do włączenia się do akcji.

TERMIN I MIEJSCE
23 września 2016 r., piątek, godzina 9:00 – 13:00
Zbiórka: Wrocław, Wały na tyłach ZOO, Bar ZaZoo.

CO BĘDZIEMY ROBIĆ?
Planujemy sprzątanie nabrzeży rzeki oraz samej rzeki w wyznaczonych punktach. Uczestnicy akcji zostaną podzieleni na zespołu po 10-12 osób. Część osób będzie znajdowała się na brzegu część na łodziach (wydane zostaną „wodne środki ratunkowe” – kapoki). Nieczystości będą zbierane do bezpiecznych worków oraz transportowane do kontenerów. Podczas całej akcji zostanie zapewniona asysta osób dorosłych. Dodatkowo podczas tej edycji akcji odbędą się warsztaty tworzenia „Pływających Ogrodów”, które następnie zostaną zwodowane na rzece.

HARMONOGRAM
08:45 – 09:00 – Zbiórka uczestników
09:00 – 09:30 – Część I: Szkolenie BHP – bezpieczeństwo podczas sprzątania
09:30 – 12:30 – Część II: Sprzątanie rzeki
10:00 – 12:30 – Część III: Tworzenie „Pływających ogrodów”
12:30 – 13:00 – Zakończenie akcji, pamiątkowe zdjęcie i ognisko

OSOBA KOORDYNUJĄCA
Anna Surówka
Fundacja OnWater.pl
anna.surowka@onwater.pl

ZAPRASZAMY WSZYSTKICH MIESZKAŃCÓW WROCŁAWIA!

A tak nasza szkoła działała rok temu 🙂