Zespół Szkół Nr 1 we Wrocławiu potwierdza swoją mocną pozycję i jakość

W roku 2015/2016 Zespół Szkół Nr 1 we Wrocławiu wzmacnia swoją pozycję oświatową oraz poszerza ofertę poza edukacyjną dla nauczycieli, pracowników oraz uczniów. Od początku roku szkolnego szkoła znalazła się w elitarnym gronie placówek edukacyjnych, które w ramach współpracy z Microsoft uruchomiła IT Academy Microsoft. W ramach współpracy która pozwala m.in. na certyfikowanie informatyczne najlepszych swoich uczniów czy korzystanie przez uczniów (bezpłatnie) z oprogramowania tejże firmy w ramach DreamSpark Premium.

Możliwość uruchomienia IT Academy w Zespole Szkół Nr 1 we Wrocławiu jest wyraźnym dowodem zaufania Microsoft do solidności
i rzetelności, ponieważ program IT Academy skierowany jest głównie dla uczelni wyższych, potwierdzeniem zaufania jest wręczenie Certyfikatu jakości.

2015-11-13 10.54.30 (3)

Wyjaśnijmy zatem krótko czym jest ten program IT Academy Microsoft.

Współpraca z Microsoft Polska oznacza prestiż dla szkoły, ale nie tylko. Jest to również dostęp do specjalistycznych materiałów szkoleniowych, kursów e-learningowych dla pracowników Zespołu Szkół Nr 1 we Wrocławiu czy możliwość odbycia szkoleń
w specjalistycznych ośrodkach Microsoft.

Co kryje się zatem pod tym hasłem IT Academy Microsoft.

W ramach tego programu Szkoła corocznie otrzymuje grant edukacyjny, który może wykorzystać na rozwój wiedzy, umiejętności oraz certyfikację pracowników szkoły prowadzących zajęcia dydaktyczne oraz uczniów. To etap związany z rozwojem kadry dydaktycznej Wrocławskiej Szkoły oraz nabyciem kompetencji praktycznych przyszłych absolwentów.

Każdy poziom członkostwa wiąże się z możliwością korzystania z szerokiej gamy narzędzi i zasobów, wspomagających proces przekazywania wiedzy o technologiach Microsoft – mówi Alicja Chałat koordynatorka IT Academy Microsoft ZS1 we Wrocławiu.

Azure-logo

Uruchomienie IT Academy Microsoft jest jednym z elementów współpracy Szkoły z Microsoft Polska. Złożony projekt na grant edukacyjny umożliwiający dostęp do Chmury Azure uzyskał akceptację dzięki czemu Szkoła otrzymała środki finansowe w kwocie 21000$ do wykorzystania na wszystkie usługi jakie oferuje Azure.

Co to jest platforma Azure.

Microsoft Azure to otwarta i elastyczna platforma, która dostarcza wszystkie elementy składowe umożliwiające szybkie tworzenie, wdrażanie i zarządzanie rozwiązaniami chmurowymi. Chmura Azure oferuje szeroki zakres usług aplikacyjnych, obliczeniowych, systemów operacyjnych, magazynu i sieci. Umożliwia tworzenie aplikacji, korzystając z dowolnego języka, narzędzia lub środowiska.

więcej przeczytasz na http://azurecloud.pl/

Najlepsi uczniowie otrzymają możliwość pracy w środowisku wirtualnym z dowolnego miejsca na świecie – wyjaśnia  pomysłodawca
i koordynator projektu mgr inż. Stefan Chałat.

Rekrutacja do programu rozpocznie się już wkrótce.