Mój pierwszy biznes przed 20-tką, Mój pierwszy biznes w sieci

Projekty realizowane przez Gminę Wrocław – Zarząd Obsługi Jednostek Miejskich we współpracy z Wyższą Szkołą Bankową. To unikalne projekty, łączące obszary: edukacji, wyższej uczelni, rynku finansowego i przedsiębiorczości. Stwarzają młodzieży możliwość zdobycia kompetencji prowadzenia biznesu w sieci. Zajęcia według autorskiego programu prowadzą młodzi, ale i doświadczeni pracownicy naukowi Wyższej Szkoły Bankowej.

Rok szkolny 2012/2013
„E-sklep, czyli mój pierwszy biznes w sieci”.
Program zajęć obejmował: pomysł i analizę rynku, biznesplan, wizerunek, marketing i promocję w internecie, tworzenie i zarządzanie e-sklepem oraz spotkanie dla wszystkich uczestników z przedstawicielem firmy internetowej.
Uczniowie naszej szkoły: Edyta Eljaszewicz, Maciej Bochenkiewicz, Patryk Zawadowicz, Maciej Paprzycki opracowali koncepcję prowadzenia działalności gospodarczej w sieci –  sprzedaży internetowej wyszywanych na zamówienie wzorów na dobrych gatunkowo t-shirtach, bluzach, swetrach i innej koszulko podobnej odzieży. Swoją firmę nazwali CustomMade.

Rok szkolny 2013/2014
Uczniowie podzieleni na 20 zespołów, 3-4 osobowych, pod opieką swoich nauczycieli pracowali nad projektami biznesowymi – 14 zespołów planowało e-sklepy, a 6 grup zajmowało się opracowaniem koncepcji i mechaniki gier planszowych. Pojawiły się m.in. pomysły e-sklepów oferujących mobilne niszczarki do plastikowych butelek, wymiennych wkładek do butów, nowoczesnych portfeli. Bazą do tworzenia gier było myślenie strategiczne i praktyczna wiedza ekonomiczna.
W ramach projektu odbywały się również wykłady znanych ekonomistów i spotkania z przedsiębiorcami prowadzącymi już swój własny biznes w sieci.
W maju 2014, po zakończeniu cyklu zajęć warsztatowych, odbyły się prezentacje e-sklepów oraz gier. Został rozstrzygnięty konkurs na najciekawsze pomysły i opracowania. Zwycięzcy otrzymali atrakcyjne nagrody rzeczowe. Uroczyste zakończenie projektu odbyło się w czerwcu 2014 r.
Ta edycja projektu została objęta Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Wrocławia.

Nasza grupa w składzie: Oliwia Oremek, Radek Sawicki, Andrzej Bar, Mateusz Kaca samodzielnie zaprojektowała grę planszową, obmyśliła strategię i zasady gry oraz wykreowała wykorzystywane w grze elementy.