Nasze EKO działania

06.03.2020

6 marca ośmioosobowa delegacja uczniów  Zespołu Szkół  nr 1, wzięła udział w Szkolnej Konferencji Klimatycznej. Konferencja zorganizowana na Uniwersytecie Ekonomicznym przez Młodzieżowy Strajk Klimatyczny Wrocław otrzymała Honorowy Patronat Prezydenta Miasta Wrocławia.

Konferencja rozpoczęła się wykładem fizyka, klimatologa i analityka megatrendów Marcina Popkiewicza. Następnie głos zabierała przewodnicząca Green Team’u Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu dr hab. Bożena Ryszawska. Tuż po niej wysłuchaliśmy prelekcji Pawła Dejnaka oraz Bartosza Witańskiego reprezentujących kolejno Fundacja Międzynarodowy Ruch Na Rzecz Zwierząt Viva! oraz Anonymous for the Voiceless. Na zakończenie odbyła się debata poprowadzona przez eseistkę i aktywistkę dr Hannę Schudy z udziałem wszystkich prelegentów, Anety Osuch i Arkadiusza Wierzby z Fundacja EkoRozwoju oraz publiczności.

Konferencja była bardzo merytoryczna i przygotowana była bardzo profesjonalnie, pomimo, że organizacją zajmowali się licealiści!

Gratulujemy i dziękujemy ekipie  Młodzieżowy Strajk Klimatyczny Wrocław Nasza szkoła już dwa lata temu nawiązała współpracę z Fundacją  EkoRozwoju, i planujemy kolejne  wspólne warsztaty dotyczące ekologii i kryzysu klimatycznego.Pierwsze spotkania przewidziane pierwotnie na marzec,  niestety zmuszeni jesteśmy przełożyć, ale planujemy współpracę długofalową, więc z pewnością odbędą się one w późniejszym terminie. Osoby zainteresowane tematem zachęcamy do śledzenie na bieżąco strony Młodzieżowego Strajku Klimatycznego: https://www.facebook.com/mskwroclaw/?eid=ARBESBGkT-GUbYc_ZDKME1n_KVDNMj30TfgsCyVLFUeo4U0UYKN9mEKZsxlcrbBR8WFmKhgv9M96SPGa

27.02.2020

SOS dla Ziemi !!!

W naszej szkole gościli przedstawiciele Eko Centrum, którzy przedstawili nam zagrożenia wynikające z zanieczyszczenia powietrza i ocieplenia klimatu. Wspólnie zastanawialiśmy się jak uchronić naszą planetę przed skutkami suszy, wzrostu temperatury, brakami opadów.  Analizowaliśmy sposoby walki ze smogiem oraz zagrożenia jakie niesie to zanieczyszczenie.

Każdy z nas jest cząstką całości, to My decydujemy jaka będzie przyszłość.