Jestem szefową

Ogólnopolski konkurs „Jestem Szefową” ma na celu przełamywanie stereotypów dotyczących kobiet i władzy oraz promowanie pozytywnego wizerunku kobiet – liderek wśród młodzieży . Jest to wspólna inicjatywa Pełnomocnika Rządu do spraw Równego Traktowania i Ministra Edukacji Narodowej. Partnerem konkursu jest Przedstawicielstwo Komisji Europejskiej w Polsce.

Konkurs skierowany jest do uczennic I i II klas szkół ponadgimnazjalnych z całej Polski zainteresowanych wzmacnianiem swoich zdolności przywódczych. Uczestniczki konkursu przygotowują prace na temat „Jestem szefową”, które ocenia jury złożone z liderek i liderów polskiej sceny politycznej i gospodarczej. Pojęcie „szefowej” obejmuje wszystkie obszary aktywności społecznej i zawodowej. Uczestniczki konkursu mają za zadanie wyobrazić sobie siebie w roli przywódczej i opisać, jakie mają cele, co robią na tym stanowisku, dlaczego zdecydowały się je pełnić, czy to, że są kobietami ma wpływ na sprawowanie władzy? Podczas pięciu edycji konkursu, pięć uczennic naszej szkoły uzyskało  awans do ścisłego Finału!

Finalistki konkursu, zostają objęte programem rozwojowym zawierającym takie elementy jak: szkolenia z umiejętności przywódczych, mentoring i wizyty studyjne w wybranych instytucjach, otrzymują także atrakcyjne nagrody rzeczowe.

Zapraszamy do udziału w VI edycji konkursu. Na prace konkursowe czekamy do 27 kwietnia 2015 r.!

więcej informacji
Zaproszenie do udziału w konkursie

Nasze sukcesy w konkursie
2010/2011 (edycja II)

  • wyróżnienie – Marta Koźlik
  • finalistka – Monika Klonowska

Wrażenia Finalistki – Marty Koźlik

2011/2012 (edycja III)

  •  finalistka  Amanda Murjas

Wrażenia Finalistki  – Amandy Murjas

Dyplom dla Amandy Murjas 

2012/2013 (edycja IV)

  • II miejsce  Agnieszka Marszałkowska

Relacja z konkursu i nagrody dla Agnieszki Marszałkowskiej

2013/2014 (edycja V)

  • III miejsce i dwa wyróżnienia Magdalena Szymanek

wrażenia Finalistki – Magdy Szymanek

wywiad z Magdą w czasopiśmie „Perspektywy”