Interdyscyplinarny Klub Naukowy

Podstawową działalnością IKNu jest promowanie aktywności intelektualnej wśród uczniów ZS nr 1, rozbudzanie ciekawości poznawczej i zachęcanie do poszerzania wiedzy w zakresie różnorodnych dziedzin  oraz rozwijania zainteresowań wybiegając poza podstawę programową i szkolny materiał nauczania. Tematyka zajęć IKNu obejmuje różnorodne dziedziny wiedzy, a poszczególne bloki tematyczne realizowane są przy wykorzystaniu różnorodnych form: np. wykład, warsztat, przedstawienie teatralne, gra terenowa, happening itp.

Magda Szymanek (kl.3bt): „Dzięki IKN poznajemy wiele dyscyplin naukowych, nie ograniczamy się tylko do fizyki czy matematyki, bo w końcu to klub interdyscyplinarny. Dla tych co nie przepadają za siedzeniem i słuchaniem wykładów też coś się znajdzie! Co powiesz na lekcję teatralną w Capitolu? Albo warsztaty kreatywnego myślenia? Konkurs psychologiczny? A może wolisz kręcić filmy i robić zdjęcia? Nie ma problemu! IKN zachęca nas do odkrywania i próbowania nowych nieznanych nam rzeczy. Pokazuje nam wiele sytuacji, o których myśleliśmy całkiem inaczej i pozwala nam wyrobić własne zdanie, poprzez poznanie i zobaczenie na własne oczy.”

Wraz z IKN odwiedziliśmy: Gdańsk, Warszawę, i dwukrotnie Kraków. Zbudowaliśmy własny poduszkowiec, na własnej skórze przetestowaliśmy prawa fizyki w Ogrodach Doświadczeń w Krakowie i Centrum Kopernik w Warszawie oraz Eksperyment w Gdyni. Poznaliśmy historię naszego kraju odwiedzając miejsca pamięci i muzea. Braliśmy udział w grach miejskich, grach typu „escape room”, warsztatach teatralnych, wykładach na uczelniach wrocławskich. Zapełniliśmy widownię wrocławskich teatrów. Wzięliśmy udział w projekcie edukacyjnym Odyseja Umysłu, w prospołecznym projekcie promującym tolerancję WrOpenUp i w kulturalnym projekcie Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej.

Za swoją działalność zdobyliśmy uznanie władz miasta  w formie nagrody  w konkursie na Najlepszą Inicjatywę Samorządu Uczniowskiego w kategorii „Nauka” w roku 2013.
sprawozdanie z działalności IKN – 2013
sprawozdanie z działalności IKN – 2014