Wolontariat2013/2014

Wolontariat Zespołu Szkół Nr 1
Sprawozdanie z działalności w roku szkolnym 2013/2014

W roku szkolnym 2013/2014 działalność Szkolnego Koła Wolontariatu objęła:

1. wrzesień: współpraca z Przedszkolem nr 105 i Schroniskiem dla Matek Bezdomnych –zbiórka zabawek i książek dla dzieci ze schroniska
  2. październik: wizyty w przedszkolu nr 105 przy ul. Poznańskiej we Wrocławiu -organizowanie zabaw i pomocy w nauce.
  3. listopad:
    • Pomoc w organizacji i przygotowaniach do Andrzejek w Domu Pomocy Społecznej przy ul. Rędzińskiej,
    • wizyty w Przedszkolu 105 i Schronisku przy ul. Strzegomskiej,
    • kwesta na cmentarzu Osobowickim i Grabiszyńskim – zbieranie funduszy na rzecz schroniska.
  4. grudzień:
    • Wigilia w Schronisku przy ul. Strzegomskiej i Domu Pomocy Społecznej ul. Rędzińska.
    • Wizyty w Przedszkolu nr 105,
    • Akcja Zielony Mikołaj – zbieranie funduszy na rzecz schroniska w centrach handlowych: Astra , Feniks.
  5. styczeń:
    • organizacja Dnia Babci i Dziadka w Domu Pomocy Społecznej,
    • Wizyty w Przedszkolu,
    • Bal Integracyjny w LO nr 1 – pomoc w organizacji balu.
  6. luty: pomoc w organizacji zabawy karnawałowej w Domu Pomocy Społecznej przy ul. Rędzińskiej i prowadzenie konkursów w czasie zabawy.
  7. marzec: pomoc w organizacji i opieka nad uczestnikami IV Dolnośląskiego Konkursu Tanecznego ,,Z Przytupem” dla dzieci niepełnosprawnej intelektualnie.
  8. kwiecień: Świąteczny Program Artystyczny dla dzieci ze Schroniska dla Matek Bezdomnych.
  9. maj: Majówka – organizacja festynu integracyjnego na terenie ZS nr 1 przeznaczonego dla dzieci ze świetlic środowiskowych, rodzinnych domów dziecka i dzieci z okolic Szczepina.
  10. czerwiec: Dzień Dziecka w Schronisku przy ul. Strzegomskiej.