Wolontariat 2012/2013

Wolontariat Zespołu Szkół Nr 1
Sprawozdanie z działalności w roku szkolnym 2012/2013

W roku szkolnym 2012/2013 działalność Szkolnego Koła Wolontariatu objęła:

1. styczeń  – w czasie ferii szkolnych wolontariusze pełnili dyżur i pomagali w Muzeum Miejskim przy obchodach w Dniu Babci i Dziadka
  2. luty – pomoc przy organizacjo zabawy karnawałowej w Domu Pomocy Społecznej przy ul. Rędzińskiej, upieczenie ciast, przystrojenie sali, wspólna zabawa
  3. marzec – program artystyczny, gry i konkursy z nagrodami dla pensjonariuszy Domu Pomocy Społecznej
  4. kwiecień – udział w akcji zbiórki publicznej funduszy i pakowania zakupów organizowana przez PCK – akcja Godne Dzieciństwo
  5. kwiecień – program artystyczny z okazji świąt wielkanocnych dla pensjonariuszy Domu Pomocy Społecznej
  6. kwiecień – opieka na d grupami dzieci niepełnosprawnych intelektualnie uczestniczących w II Dolnośląskim Konkursie Form Tanecznych ,,Z przytupem”
  7. maj – Majówka dla dzieci z rodzinnych domów dziecka , świetlic środowiskowych i dzieci z okolic Szczepina. Zaproszeni byli policjanci z wozem policyjnym, strażacy z wozem strażackim, wojsko z manekinami ubranymi w mundury przeznaczone na różne akcje i misje oraz motocykliści na motorach z klubu motocyklistów. Była bezpłatna kawiarenka i stoiska z konkursami i nagrodami.
    Przez 6 miesięcy noszenie obiadów dla osób potrzebujących z osiedla Szczepin.
  8. Wrzesień – współpraca z Fundacją Dolnośląskiego Centrum Psychoonkologii i Rehabilitacji. Roznoszenie ulotek w galeriach handlowych i uczestniczenie w czasie koncertów w filharmonii propagując koncert charytatywny w ramach Akademii Walki z Rakiem.
  9. Od września  przez cały rok szkolny – współpraca z Przedszkolem nr 105 przy ul. Poznańskiej i Schroniskiem dla Matek Bezdomnych przy ul. Strzegomskiej. Prowadzenie zabaw i pomoc co tydzień przez wolontariuszki.
  10. Listopad – kwesta przez 4 dni na cmentarzu osobowickim i grabiszyńskim na rzecz Schronisk Brata Alberta.
  11. Listopad – zabawa andrzejkowa dla dzieci ze świetlic środowiskowych – lanie wosku, wróżby i dyskoteka.
  12. Grudzień – akcja Zielony Mikołaj – zbiórka funduszy na rzecz Schroniska dla Matek Bezdomnych,
  13. Grudzień – zebranie odzieży dla pensjonariuszek Schroniska
  14. Grudzień – w ramach akcji Klubu Ośmiu przygotowanie paczek dla dzieci ze Schroniska przy ul. Strzegomskiej, kartek świątecznych dla starszych pensjonariuszy i współorganizacja wigilii w schronisku, wspólne kolędowanie
  15. Grudzień – przygotowanie i wręczenie świątecznych kartek z życzeniami dla wszystkich pensjonariuszy z Domu Pomocy Społecznej przy ul. Rędzińskiej
  16. Styczeń – pomoc przy balu integracyjnym dla osób niepełnosprawnych, pomoc przy obchodach Dnia Babci i Dziadka w muzeum miejskim, wizyta w Domu Pomocy Społecznej z okazji Dani Babci i Dziadka,
  17. Luty – pomoc przy zabawie karnawałowej W Domu Pomocy Społecznej, wizyty w przedszkolu i schronisku
  18. marzec – pomoc w organizacji i opieka nad uczestnikami III Dolnośląskiego Konkursu Tanecznego ,,Z       Przytupem” dla dzieci niepełnosprawnej intelektualnie. Systematyczne wizyty w Przedszkolu i Schronisku.
  19. kwiecień – Świąteczny Program Artystyczny dla podopiecznych Domu Pomocy Społecznej.
  20. maj – Majówka – organizacja festynu integracyjnego na terenie ZS nr 1 przeznaczonego dla dzieci ze świetlic środowiskowych, rodzinnych domów dziecka i dzieci z okolic Szczepina. Systematyczne wizyty w Przedszkolu i Schronisku.
  21. czerwiec – Dzień Dziecka w Schronisku przy ul. Strzegomskiej – zbiórka zabawek i książek dla dzieci