technikum

Technikum Nr 1

Nauka trwa 5 lat, kończy się egzaminem maturalnym. Równolegle z przedmiotami ogólnokształcącymi realizowane są przedmioty specjalistyczne zgodne z profilem kształcenia. Absolwent szkoły, oprócz przygotowania zawodowego i podjęcia pracy, ma możliwość kontynuowania nauki w szkole wyższej lub szkole policealnej. Przedmioty specjalistyczne podzielone są na kwalifikacje zawodowe. Ukończenie każdej kwalifikacji potwierdzone powinno być zdanym egzaminem (decyzja o terminie zdawania egzaminu należy do ucznia). Tylko zdanie wszystkich egzaminów potwierdzających kwalifikacje zawodowe dla określonego zawodu skutkuje otrzymaniem tytułu technika. Aby ukończyć szkołę niezbędne jest podjęcie próby zdania wszystkich egzaminów potwierdzających kwalifikacje zawodowe.

W naszej szkole, przez 5 lat nauki, nabędziesz umiejętności w zakresie:

Technik przemysłu mody

• opracowywania dokumentacji wyrobów odzieżowych,
  • dobierania materiałów odzieżowych i dodatków do wyrobów odzieżowych,
  • wykonywania modeli wyrobów odzieżowych,
  • obsługiwania maszyn i urządzeń stosowanych podczas wytwarzania wyrobów odzieżowych,
  • organizowania i kontrolowania procesów wytwarzania wyrobów odzieżowych.

Technik informatyk

• montowania oraz eksploatacji komputera i urządzeń peryferyjnych,
  • projektowania i wykonywania lokalnych sieci komputerowych, administrowania tymi sieciami,
  • projektowania baz danych i administrowania bazami danych,
  • tworzenia stron www i aplikacji internetowych, administrowania tymi stronami i aplikacjami.

Technik reklamy

• organizowania oraz prowadzenia sprzedaży produktów i usług reklamowych,
  • organizowania oraz prowadzenia kampanii reklamowej, projektowania oraz wykonywania środków reklamowych.

Technik handlowiec

• organizowania prac w zakresie przyjmowania dostaw oraz przygotowywania towarów do sprzedaży,
  • wykonywania prac związanych z obsługą klientów oraz realizacją transakcji kupna i psrzedaży,
  • prowadzenia działań marketingowych oraz reklamowych,
  • organizowani oraz prowadzenia działalności handlowej,
  • zarządzania działalnością handlową przedsiębiorstwa.