Konkurs Filozofii Klasycznej – II edycja

Zachęcamy do udziału w Konkursie Filozofii Klasycznej. Druga edycja KFK 2016/2017 przebiega pod hasłem: „Kim jest człowiek?”. Zapisany u nauczycieli religii i etyki.

Szczegóły i bibliografię do etapu szkolnego konkursu można odnaleźć na stronie organizatora.

Organizatorem Konkursu Filozofii Klasycznej (KFK) jest Instytut Filozofii Chrześcijańskiej Papieskiego Wydziału Teologicznego we Wrocławiu, pod patronatem honorowym Kuratorium Oświaty we Wrocławiu oraz Marszałka Województwa Dolnośląskiego.

Do celów, jakim w zamierzeniach organizatorów ma służyć KFK, należy: przybliżanie specyfiki myślenia filozoficznego i jego znaczenia w rozumieniu rzeczywistości, uświadamianie bogactwa myśli klasycznej, rozwijanie umiejętności logicznego myślenia, formułowania wypowiedzi oraz pogłębionej refleksji nad człowiekiem i otaczającym go światem.

Adresatami konkursu jest młodzież szkół ponadgimnazjalnych z terenu Dolnego Śląska, natomiast zmagania konkursowe prowadzone są w trzech etapach: szkolnym, okręgowym i wojewódzkim.

plakat2016-17