Konferencja „Aktywni, Kreatywni, Pozytywni”

„KREATYWNI, AKTYWNI, POZYTYWNI 2016” to druga odsłona konferencji skierowanej przede wszystkim do nauczycieli i dyrektorów dolnośląskich szkół.
Pierwsza edycja skupiona była na ujęciu tematu KREATYWNOŚĆ w kontekście biznesowym, ekonomicznym i społecznym. W tym roku chcielibyśmy poszerzyć perspektywę o wątek pt. AKTYWNOŚĆ – stanowiącą nieodłączny element i warunek rozwoju i postępu, zarówno indywidualnego jak i instytucjonalnego. Przyjrzymy się aktywności uczniowskiej – warunkom koniecznym do jej zaistnienia, oraz bezpośrednim profitom, jakie czerpie ze swojej aktywności młodzież uczęszczając do szkoły a także odroczone w czasie rezultaty, wpływające na funkcjonowanie w życiu społecznym i zawodowym dorosłych absolwentów
Z drugiej strony – aktywność nauczycieli i dyrektorów placówek oświatowych – jako najistotniejszy czynnik profilaktyki przeciw wypaleniu zawodowemu, a także niezbędny element funkcjonowania szkół jako organizacji uczących się, wychodzących naprzeciw zmianom cywilizacyjnym oraz wyzwań współczesnego świata.
Pragniemy przedstawić AKTYWNOŚĆ wieloaspektowo oczami przedstawicieli: biznesu, kultury oraz sportu. Wśród prelegentów doświadczeni zawodowo przedstawiciele środowisk edukacyjnych, jak i niedawni beneficjenci oświatowych usług – absolwenci szkół średnich.
Formuła Konferencji zakłada, że jej Uczestnicy będą aktywnymi współtwórcami przestrzeni edukacyjnej zaaranżowanej przez organizatorów: oprócz wysłuchania wykładów, współuczestniczyć będą w wymianie doświadczeń, informacji i dobrych praktyk oraz zaproszeni zostaną do udziału w warsztatach, podczas których zapoznają się z różnego rodzaju formami aktywności i możliwością przeniesienia ich do macierzystych placówek.
Podejmując dyskurs na temat kształtowania pozytywnych wzorców, opartych na rozwijaniu kreatywności, postaw prospołecznych i wzmożonej, wszechstronnej aktywności, Konferencja „KREATYWNI, AKTYWNI, POZYTYWNI” wpisuje się w jeden z kierunków realizacji polityki oświatowej państwa w roku szkolnym 2016/2017: Kształtowanie postaw. Wychowanie do wartości, a także dwa z priorytetów Prezydenta Wrocławia: Kreatywność oraz Nowe technologie.