„Czytam, bo lubię”

Czytanie może być cool – akcja dla klas 1-3

Zachęcamy klasy do udziału w szkolnej akcji konkursowej „Czytam, bo lubię” w poniedziałek 25 kwietnia z okazji Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich.

Akcja polega na czytaniu wybranej przez klasę książki przez 5 minut na początku lekcji: 3., 4. oraz 5.

Wybierzcie książkę, przy której sami będziecie się dobrze bawić, którą chcecie pozytywnie zaskoczyć nauczycieli, rozbawić albo wzruszyć do łez.
Klasa, która najatrakcyjniej przeprowadzi akcję, zostanie nagrodzona dniem bez pytania, a wyróżniający się czytający otrzymają ocenę z aktywności.

Kryteria, jakie będą oceniane, to m.in.: dobór książki, interpretacja jej fragmentu (dykcja, intonacja…), zaangażowanie klasy, efekty specjalne (np. elementy akustyczne, rekwizyty, przebranie), wrażenie ogólne.

Klasy prosimy zgłaszać do piątku w bibliotece szkolnej (wraz z podaniem tytułu wybranej książki).
Serdecznie zapraszamy!
Nauczycieli bibliotekarze i nauczyciele języka polskiego 🙂