Cisco Networking Academy

it

Miło jest nam poinformować że od 2016 roku w Zespole Szkół Nr 1 we Wrocławiu została uruchomiona Akademia Cisco. Dzięki Akademii uczniowie otrzymują możliwość wzięcia udziału w kursach Cisco po ukończeniu których otrzymają certyfikat. Taki dokument jest poświadczeniem posiadanej specjalistycznej wiedzy oraz umiejętności które pożądane są przez największych pracodawców na świecie. Cisco umożliwia wiele ścieżek certyfikacji więcej informacji na www.netacad.com

Nasza Akademia na chwilę obecną umożliwia zdobycie certyfikatu IT Essentials. Jest to pierwszy certyfikat jaki można otrzymać w ramach certyfikacji Cisco. W przygotowaniu jest już kolejny poziom CCNA

IT Essentials: PC Hardware and Software to kurs obejmujący podstawowe zagadnienia związane z budową komputerów osobistych i stanowiący wprowadzenie do bardziej zaawansowanych zagadnień IT. Jest przeznaczony dla osób początkujących, zainteresowanych rozwijaniem swoich kompetencji informatycznych (poziom szkoły gimnazjalnej i ponadgimnazjalnej). Pozwala on na zdobycie praktycznych umiejętności informatycznych umożliwających zdobycie pracy na stanowiskach pomocniczych np. asystent help desku.

Absolwenci kursu rozumieją budowę komputera oraz potrafią montować i konfigurować komputer osobisty, zainstalować system operacyjny oraz rozwiązywać podstawowe problemy związane z działaniem i obsługą komputera i oprogramowana. Umieją również połączyć komputer z internetem oraz współdzielić zasoby w w sieci. Zdobywają umiejetności niezbędne do instalacji, utrzymania i naprawy komputerów oraz urządzeń peryferyjnych, rozumieją związane z tym zagadnienia bezpieczeństwa, a także poznają zasady netykiety i uczą się umiejętności komunikacyjnych nieodzownych w pracy na stanowiskach wsparcia technicznego.

Kurs skoncentrowany jest na przekazaniu praktycznych umiejętności i nauce przez ćwiczenia. Dlatego ważnym elementem szkolenia ITE są wirtualne narzędzia edukacyjne takie jak Virtual Desktop oraz Virtual Laptop, które umożliwiają symulację działań na prawdziwym sprzęcie komputerowym – takich, jak np. montaż/demontaż komputera. Pozwalają one na naukę i dokonalenie praktycznych umiejętnosci, niezależnie od miejsca, w jakim się uczeń znajduje, również w domu.

Pamiętaj przyszłość leży w Twoich rękach!

Jeżeli jesteś zainteresowany udziałem w kursie pisz admin( at )zs1.wroc.pl

PartnerLogo_87px_72_RGB